THE SMART TRICK OF DOğAL TAşLAR THAT NOBODY IS DISCUSSING

The smart Trick of doğal taşlar That Nobody is Discussing

The smart Trick of doğal taşlar That Nobody is Discussing

Blog Article

Sorusu aklımıza en çOkay takılan sorulardır. Burada taşın parlaklığına damarlı yapısına ve görüntüsüne bakmak yeterli olacaktır. Doğal Taşların gerçek olduğu nasıl anlaşılır sizleri bu konuda aydınlatmak istedik.

Yaşamsal enerjiyi hissedebilmenin en önemli yollarından birisi ise doğal taşlar ile etkileşim kurabilmektir. Yaşamın pozitif enerjisi ile oluşmuş doğal taşlar her ne kadar aksesuar olarak tercih ediliyor olsalar da sağlık açısından büyük bir yarara sahiptirler. Taşların faydalarını görmenin en büyük noktası cilt ile doğrudan temas etmeleridir. Cildiniz ile doğrudan temas edecek taşlar, enerji akışınızı düzenleyecek, sizi sakinleştirecek ve bu özelliklerin yanı sıra daha pek çAlright yararı bulunacaktır.

Burç taşları kullanımı için kişilerin doğal taş seçimini kendi burcuna göre yapması yeterli olacaktır. Örneğin eğer başak burcuysanız doğal taş alırken mavi safir tercih edebilirsiniz. Bu şekilde seçtiğiniz doğal taşla aranızda manevi bir enerji aktif hale gelecektir.

Doğal taş temizleme işlemleri kişiler tarafından oldukça fazla gündeme gelmektedir. Doğal taşlar sertlik bakımından farklılık gösterir. Elmas gibi çok sert elmaslar dışında çoğu kırılgan ve kırılgandır. Katmanlı ve agregalı taşlar çatlayabilir ve selenit gibi taşlar suyla temas ettiğinde eriyebilir.

Yunan mitolojisinde üzerinde ametist taşı bulunan birinin sarhoş olmayacağına yada ametist taşından yapılmış bir kadehten içilen alkolün kişiyi sarhoş etmediğine inanılırmış.

Bu gibi yüzlerce taşın kendine göre anlamları vardır. Her birinin anlamı farklıdır. Örneği alt kısımda paylaştık. Mesela ametist taşının anlamı tarihte sarhoş etmeyen taş anlamına gelmektedir. Taş isimleri ve anlamları farklı farklıdır. Renkli taşların anlamı da farklıdır. Dünyada bir sürü özel taş vardır bu özel taşların isimleri bulan kişilerden alınmıştır.

Yaratıcılık ve yetenekleri destekleyen apatit taşı aynı zamanda ilham taşı olarak bilinir. Ruh ve beden akışını tamamlayan bu taş sayesinde duygu, fikir ve inançlarınızı kolaylıkla dile getirebilirsiniz.

Saf kristal yapıları ve içeriğindeki mineraller sebebiyle her taşın rengi birbirinden farklıdır. Şeffaf kristalimsi renkle birlikte doğada yansıttığı rengi alır. Örneğin, yakut kırmızıyı yansıtır.

Her doğal taşın kendine has titreşim ve frekansı vardır. Doğal taşlardaki frekans ve elektrik bize uyarsa o bizim taşımızdır, o bizi olumlu etkiler ve şifa verir. Bu yüzden herkes farklı farklı doğal taş seçimi yapar.

Sezgilerimizin doğal taşlar bize rehberlik etmesine izin verdiğimiz sürece, hangi doğal taşı kullanacağımıza dair seçimlerimizi bu kadar zahmetsiz hale getiren şey aslında doğal taşların bizi çağıran enerjileridir. Şimdi tüm doğal taşlar ve özelliklerini incelediğimiz yazımıza hep birlikte bakalım..

Umarım faydalı ve yararlı olur. Yüzlerce doğal taş çeşiti vardır bunların her birinin kendine göre özelliği faydası ve yararı vardır. Taş isimleri genelde bulan kişinin soyadı almıştır. Burçlara göre uyum sağlayan doğal taşların içerisinden kendi burcunuza uygun olanı seçip kullanabilirsiniz. Alt kısımda paylaştığımız burçlara göre doğal taşlar yazımızdan burcunuza uygun doğal taşı bulup kullanmanız durumunda faydasının çok daha fazla göreceksiniz.

Yazımızın sonunda şunu da belirtmiş olayım. “Acaba hangi şifalı taş benim taşım” diye belirlemekte zorlanırsanız bence en iyi yol burçları takip etmek. Şifalı doğal taş seçiminizi, sağlık açısından en faydalı olana göre de belirleyebilirsiniz.

Akik, taşı sünnet aynı zamanda sizin ruhsal sıkıntınızı alıp götürecektir. Sinir ve stresinizi gevşetecek iş sıkıntılarınıza gündelik hayatta ki sorunlarımıza oldukça fayda sağlandığı bilinmektedir.

Not: Rahatsızlıklarınız için öncelikle doktorunuza başvurmayı unutmayın. Doğal taşlar tam anlamıyla bir tedavi imkanı sunmaz!

Report this page